Тривожний розлад, спричинений розлукою. Лікування у Івано-Франківську

01.01.2021

Боязнь розлуки це почуття, яке може бути дуже стресовим для постраждалих, їх партнерів та їх сімей. Щоб подолати цей страх, потрібно усвідомити емоційні процеси і вивчити нові моделі поведінки.

Що таке тривога розлуки?

Багато дітей реагують відкритим вираженням невдоволення, плачем і криком, якщо справа доходить до «розлуки». Страх засипання також може бути формою тривоги розлуки.

Боязнь розлуки - це великий (в більшості випадків) фактично необґрунтований страх, від якого можуть страждати і діти, і дорослі. Наприклад, страх втратити найголовнішого опікуна часто виникає у дітей, коли вони вперше потрапляють в дитячий сад і повинні там залишатися.

Однак, якщо показання страхи тривають набагато довше, ніж зазвичай, так що соціальне життя рішуче порушена, тривога розлуки вважається патологічною. Лікарі відносять таку поведінку до дитячого та підліткового психіатричного діагнозу «емоційний розлад дитинства» з тривогою розлуки.

Тривога розлуки не рідкість на цьому етапі життя і в більшості випадків швидко проходить. Однак бувають також випадки, коли тривога розлуки зберігається протягом більш тривалого періоду часу і все ще виникає в шкільні роки. У зрілому віці тривога розлуки актуальна і в міжособистісних стосунках.

Боязнь розлуки часто зачіпає одного (або обох) партнерів, особливо в дуже тихих відносинах. Як тільки партнер захоче усвідомити себе сильніше, партнер відчує загрозу розлуки. Навіть якщо лояльність або розрив не є проблемою, можуть виникнути ревнощі і паніка.

Причини

Важко точно визначити надійний пусковий механізм для тривоги розлуки. Тривожний розлад завжди засноване на складній взаємодії між навколишнім середовищем і емоціями людини. Дуже сором'язливі і замкнуті діти і дорослі мають більш високий ризик розвитку тривожності.

Люди з тривогою розлуки нерідко виявляються «відчуженими» в ранньому дитинстві. Діти, які страждають тривогою розлуки, часто побоюються, що з їх батьками щось може трапитися, поки їх не буде вдома. Якщо батьки не вирішують ці ситуації компетентно через незнання, а просто уникають ситуацій, що викликають страх, потомство не зможе навчитися справлятися зі своїм страхом самотності.

Звичайно, переживання відторгнення і реальної втрати також можуть мати травмує ефект і, таким чином, сприяти розвитку сепараційної тривоги. Якщо тривога розлуки зустрічається у дорослих відносинах, вона часто викликана почуттям, що самотня людина не може подбати про себе. Страх втрати породжує емоційну залежність.

Симптоми, недуги і ознаки

Якщо діти страждають тривогою розлуки і не хочуть ходити в дитячий сад або школу вранці, то дуже ймовірно, що вони не пояснюють справжню причину (свій страх), але у них розвивається психосоматична нудота, головний біль або біль в животі.

Багато дітей також реагують відкритим виразом невдоволення, плачем і криками, якщо «розлука» повинна відбутися. Страх засипання також може бути формою тривоги розлуки. Щоб уникнути нічний драми, спати в батьківському ліжку - це короткострокове рішення, яке не зачіпає корінь тривоги розлуки.

Те ж саме відноситься і до дорослих відносин, де виникає проблема розлуки. Або страх не проявляється відкрито. У цих випадках велику частину часу людина, що страждає від розлуки, намагається уникнути конфлікту, щоб виразно зберегти відносини.

Людина, що страждає від розлуки, не зізнається, що відкрито говорить про свої почуття і бажання. Якщо боязнь розлуки проявляється відкрито, це, в свою чергу, може привести до сцен, які піддають іншу людину тиску і повинні змусити його здатися. Обидва варіанти можливі.

Діагностика та перебіг хвороби

Боязнь розлуки розпізнається в ситуаціях, коли оголошується про (дуже короткою) розлуці і інша людина (дитина або дорослий) реагує непропорційно. Страх - це сильне людське почуття. Ми можемо використовувати страх, щоб розпізнавати загрози і, таким чином, забезпечувати виживання.

Люди, які страждають від розлуки, мають ірраціональну потреба в безпеці, яка насправді вже гарантована. Тепер, якщо допомога буде поступатися, поведінка зміцнюється.

Ускладнення

Виражена сепарації тривога є важким тягарем для людини, якого це стосується, а також для його родичів і друзів. У дітей часто з'являються психосоматичні скарги, такі як нудота, головний біль або біль у животі. Якщо з тривогою розлуки не впоратися терапевтично, часто виникають психологічні недуги, які можуть зберігатися в дорослому житті і значно обмежувати людину, яка постраждала в його або її життя.

Дорослі, які страждають від розлуки, створюють стрес і занепокоєння у свого партнера. В кінцевому підсумку партнерство страждає, і знову і знову виникають нові конфлікти, які в більшості випадків призводять до розлуки. Такий розріз - травмуючий досвід для людини.

Без психологічної допомоги можуть розвинутися психічні розлади (наприклад, комплекси неповноцінності або соціальні страхи). В окремих випадках існує ризик самогубства - не тільки через емоційної болю, яку відчуває людина, але часто також як свого роду викликає реакція на розлуку. Медикаментозне лікування тривоги розлуки може бути пов'язано з короткостроковими або постійними змінами особистості. Втома і оніміння - типові побічні ефекти антидепресантів, які значно знижують якість життя, принаймні, тимчасово.

Коли потрібно йти до лікаря?

Страх втратити кохану людину вважається природним почуттям. Якщо двоє людей розходяться з-за переїзду, розриву відносин або можливу смерть, багато хто з них виявляються безпорадними перед обличчям розвитку. У більшості випадків події можна подолати за рахунок підтримки соціального середовища. Лікар або терапевт не потрібно. Розмови, процес розуміння і прийняття ситуації призводять до полегшення симптомів через кілька тижнів або місяців. Це природний процес, який не потребує медичної допомоги.

Однак при виникненні масових скарг або проблем показана терапевтична допомога. У разі проблем з поведінкою, зміни ваги, абстинентного поведінки або байдужості ми рекомендуємо звернутися до лікаря. Тривожними вважаються депресивний поведінку, панічні реакції або істерична поведінка. При порушенні сну, вегетативних порушеннях, порушеннях концентрації уваги або головних болях слід звернутися до лікаря.

Зацікавлений людина потребує допомоги в разі внутрішнього неспокою, переживання постійних страждань або тремтіння кінцівок. Нудота, блювота, діарея або внутрішнє напруження є ознаками порушення здоров'я і повинні бути обговорені з лікарем. Якщо звичайні обов'язки більше не можуть бути виконані, слід звернутися до лікаря.

Лікування та терапія

Боязнь розлуки виникає, коли побоюються розлуки. Оскільки ці побоювання бути кинутими, як правило, є необґрунтованими, важливо торкнутися теми і, таким чином, прояснити розсіяні побоювання. Здаватися і уникати - погані ідеї. Це відноситься як до дітей, так і до партнера, що страждають від розлуки.

Скоріше, мова йде про створення нових позитивних переживань, щоб розвинути нову обумовленість. Батьки можуть навчитися створювати для своїх дітей предмети першої необхідності, щоб вони могли зіткнутися з труднощами. Ви можете передати дитині, що довіряєте йому впоратися з «розлукою». У дорослих відносинах також корисно проводити багато уточнюючих бесід, якщо усвідомлюється тривога розлуки.

Якщо відносини засновані на лояльності і чесності, то занепокоєння партнера про розлуку не становить загрози. У дуже рідкісних випадках потрібна професійна допомога терапевта. В цьому випадку терапевт спробує з'ясувати причину страху.

Профілактика

Профілактичні заходи, що дозволяють уникнути занепокоєння про розлуку, - це набуття навичок, спрямованих на досягнення незалежності людини. Для дітей це можуть бути покупки в булочній або ночівля з друзями. Дорослі повинні навчитися стояти на власних ногах. У відносинах у кожного партнера має бути простір, щоб реалізувати себе і отримати власний досвід.

Догляд

Після терапії тривожного розладу, пов'язаного з розлукою, важливо проводити постійне спостереження, щоб максимально ефективно запобігти загостренню симптомів. Подальше спостереження можна узгодити з лікуючим терапевтом. Відвідування групи самодопомоги також може бути дуже корисним: люди, які мають або мали ті ж проблеми з тривогою розлуки, можуть підтримати один одного і дати корисні поради.

Розмови з партнером по реабілітації часто також є засобом боротьби з тривогою розлуки. Сумніви в лояльності і лояльності партнера часто можна подолати з самого початку, перш ніж розвинеться сильна тривога розлуки. Для людей з тривогою розлуки важливі ще два аспекти, які слід особливо інтегрувати в якості основи подальшого догляду.

З одного боку, впевненість пацієнта в собі необхідно зміцнювати таким чином, щоб він не боявся самотності і щоб в разі справжньої розлуки у них розвивалося почуття здатності добре справлятися з собою. Це в багатьох випадках знижує занепокоєння про розлуку. Крім того, дуже важливо мати соціальні контакти поза партнерства, а також активувати або навіть розширювати їх після відходу. Таким чином, увага зосереджена не тільки на партнері. Відчуття турботи в соціальній мережі також може допомогти запобігти занепокоєння про розлуку.

Ти можеш зробити це сам

Боязнь розлуки - це явище, при якому постраждалі часто можуть помітно поліпшити своє становище за допомогою самодопомоги в повсякденному житті. У цьому контексті особливо корисно знати причину розлуки.

Якщо причина криється в невпевненості в собі або в почутті нездатності побути на самоті, значить, зміцнення впевненості в собі часто буває корисним. Хоббі та компанія з друзями підходять для розширення соціальних контактів. Таким чином можна зменшити фіксацію на вашому партнері як на частою причини занепокоєння про розлуку.

Якщо причина тривоги розлуки криється в самому партнері, розмови часто є правильним способом обговорення страху розлуки. Друзі та інші довірені особи також часто є корисними людьми, з якими можна поговорити під час обговорення цієї дуже особистої проблеми. Якщо проблема пов'язана не тільки з поточним партнером, а й виникла в попередніх партнерських відносинах, цю систему, можливо, можна обговорити в спеціальній групі самодопомоги для вирішення проблем партнерства.

Безтурботність і довіру є важливими факторами в створенні невимушених відносин без тривоги розлуки. Тут можуть бути корисні класичні методи релаксації, такі як PMR (прогресивне розслаблення м'язів по Якобсену) або аутогенне тренування. Регулярна практика йоги також може допомогти.

Невропатолог, психолог Івано-Франківськ - Послуги психолога, невропатолога
Створено за допомогою Webnode Файли cookie
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати