Прискорене серцебиття. Послуги невропатолога, психолога

01.01.2021

Як зняти напад тахікардії при стресі?

Тахікардія - посилення ритму серця. Пульс у людини при природних умовах не перевищує 60 уд. / Хв, а при хвилюванні прискорене серцебиття досягає 100. Існують такі основні ознаки прискореного серцевого ритму від стресу:

  • постійне відчуття тривоги і страху;
  • часте дихання;
  • слабкість;
  • здавлювання в області грудей;
  • поколювання в серці;
  • людина відчуває пульсацію в області вен на шиї, б'є в голові.

Тахікардія на нервовому грунті має фізіологічну основу. Прискорене серцебиття з'являється у людини від постійного перенапруження нервів або фізичної перенавантаження. Тривожність підвищується при стресових ситуаціях. У молодих людей, що постійно на нервах, частіше зустрічається депресія, ніж у дорослих.

Тахікардія на тлі стресу вимагає спокою. Тому хворого необхідно укласти в ліжко, а під голову покласти високі подушки, прибрати всі подразники. Щоб зняти відчуття тривоги хворому дають препарати - «Корвалол», «Валокордин» або «Барбовал». В очікуванні медичної допомоги при сильній напрузі рекомендується зробити легкий розслабляючий масаж.

На тлі сильного хвилювання людини може кинути в жар.

  • часте поверхневе дихання;
  • неможливість зробити повноцінний вдих;
  • прилив крові до щік (відчуття жару);
  • здавлювання в грудях;
  • головний біль;
  • тривожність і почуття страху;
  • підвищена пітливість;
  • відчутна пульсація в області шиї.

Перша допомога

При сильній напрузі нервів, що викликав тахікардію, слід діяти таким чином:

  • Посадити або укласти пацієнта так, щоб голова була піднята.
  • Розстебнути комір, зняти з шиї всі аксесуари.
  • Забезпечити доступ свіжого повітря або включити вентилятор.
  • Дати седативний препарат - «Корвалол», «Барбовал», «Валокордин».

Якщо прискорене серцебиття не лікувати, може виникнути інфаркт, при якому відбувається некроз тканин серця внаслідок припинення кровопостачання. А також тахікардія небезпечна розвитком інсульту, коли різко порушується мозковий кровообіг. Стан загрожує повним або частковим паралічем кінцівок, порушенням мови, координацією рухів, погіршенням зору. Такі наслідки призводять до тяжкої інвалідності або смерті.

Тахікардія при неврозі супроводжується хворобливими відчуттями в грудній клітці при наявності нормальних фізичних показників. Підвищується тільки частота скорочень серця. Проблема з'являється, коли людина піддає себе надмірним емоційним навантаженням. Хвороба називають неврозом серця.

Відхилення супроводжується зовнішніми і внутрішніми проявами. Ознаки патології виникають, коли людина переживає конфлікт, стрес, очікує погані або хороші звістки.

Хворобливі відчуття в серці можуть тривати протягом декількох днів або навіть місяці. Вони мають різну ступінь вираженості:

  • При кардіалгії людини турбують тупі, що тиснуть або гострі болі в області грудей. Вони можуть поширюватися на інші ділянки тіла, наприклад, руку, лопатку, шию. До цих проявів приєднується тривога і страх смерті. Якщо пройти електрокардіографію, то ніяких симптомів можна і не помітити. Але іноді неврогенні кардиалгии призводять до спазму коронарних артерій, який може викликати порушення кровообігу.
  • Спостерігаються панічні атаки, при яких накочуються сильні імпульси страху, турбують приливи жару і холоду. Виникає почуття сховатися і втекти. Частота скорочень серця підвищується до критичних позначок.
  • Збільшення пульсу завжди супроводжує напади паніки. Воно може виникати і з інших причин: при серйозних фізичних навантаженнях або в результаті раннього пробудження. Тахікардія може набувати постійного характеру.
  • Пацієнти відзначають відчуття завмирання серця. Так виявляються екстрасистоли, що виникають в ранковий час доби. Серце може завмирати на секунди, а після цього биття нормалізується. Якщо змінити обстановку або заспокоїтися, то симптом зникає.
  • Почуття задишки, жар або озноб свідчать про неправильну реакції організму на невроз.

Людям, що страждають неврозами, нерідко ставлять діагноз вегето-судинна дистонія, що виникає при порушеннях функцій нервової системи. Прояви частого серцебиття можна також помітити після вживання їжі. Це пов'язано з припливом крові до органів шлунково-кишкового тракту.

До цих станом відносять також відчуття запаморочення, тремтіння, набряки або блідість шкірних покривів.

При гіпертонічній хворобі наявність серцевого неврозу супроводжується підвищенням артеріального тиску, хворобливістю в серце і головними болями.

У таких ситуаціях виникають труднощі з лікуванням, так як кожен пацієнт скаржиться на велику кількість різноманітних симптомів.

Важливо вміти відрізняти болю в серці, пов'язані з неврозом, від стенокардії. При проблемах з головним м'язом будь-які фізичні навантаження викликають напади болю. Поліпшити самопочуття можна тільки за допомогою Нітрогліцерину.

При неврозі препарати для серця не приносять полегшення, тому пацієнти зазвичай просять лікаря призначити щось більш дієве.

Тахікардія через нерви лікується в залежності від причини виникнення. Якщо не усунути провокуючі фактори, то проблема буде турбувати тривалий термін.

Перед призначенням препаратів, щоб поліпшити стан здоров'я, необхідно пройти обстеження і знизити негативний вплив провокуючих чинників.

Під час лікування можуть виникати певні труднощі. Це пов'язано з тим, що багато хворих при такому діагнозі відмовляються відвідувати психотерапевтів і не хочуть дотримуватися рекомендацій лікаря, вважаючи своє розлад чимось ганебним.

Тому важливо пояснити пацієнтові, що означає його проблема, і вмовити відвідати інших вузькопрофільних фахівців. У деяких хворих одужання настає відразу після відвідин лікаря і докладної бесіди.

Точно визначити, які саме препарати призначати, не можна. Курс лікування залежить від симптоматики і загального стану організму. В першу чергу тахікардія при депресії і неврозі усувається методами позбавлення від тривоги і психологічного дискомфорту:

  • З хворим проводять заспокійливу, підбадьорливу і обнадійливу бесіду. Пацієнт повинен виговоритися психотерапевта, який і займається подібними проблемами.
  • Рекомендують впорядкувати режим, більше відпочивати і правильно харчуватися, уникати стресів і нормалізувати відносини в родині і на роботі.
  • Якщо пацієнт скаржиться на погане самопочуття, то йому спочатку призначають легкі заспокійливі засоби на основі лікарських рослин і усувають причину розладу.

Існують неврологічні клініки, в яких лікують людей з подібними проблемами. Зазвичай в таких закладах перебувають пацієнти, які страждають панічними атаками, мігренню і іншими нервовими розладами.

При частих нападах неврозу їх купірують за допомогою:

  • легких антидепресантів у вигляді Амітриптиліну, грандаксин, азафен;
  • бета-блокаторів. Якщо турбує тахікардія на тлі гіпертонічної хвороби, то самопочуття покращують за допомогою анаприліном і тразікор;
  • легких снодійних засобів, якщо людина страждає безсонням. Але вживати їх він повинен не довше декількох тижнів, так як до них швидко звикають і не можуть без них заснути;
  • фізіотерапевтичних процедур. Стан покращують застосуванням електрофорезу, хвойних і перлинних ванн, електросон. Від підвищеної збудливості позбавляються душем Шарко і циркулярним душем;
  • аутогенного тренування і психічної релаксації.

При будь-яких формах неврозу корисно проходити санаторно-курортне лікування в закладах по нервово-соматичного типу.

Дуже часто досить змінити обстановку, режим, налаштуватися на позитивний лад, пройти бальнеологічну терапію і перестати вживати будь-які лікарські засоби.

Прискорене серцебиття на нервовому грунті лікується переважно народними методами. Полегшення самопочуття домагаються за допомогою настоянок і відварів. Найчастіше застосовується корінь валеріани. Завдяки лікам на її основі можна швидко заспокоїти нервову систему. Позитивним ефектом володіють шишки хмелю, кореневища лепехи, материнки.

Якщо розлади роботи ЦНС супроводжуються запамороченням і нападами задухи, то для полегшення стану допомагають збори кмину, пустирника, ромашки, сухоцвіту, глоду.

Посилити корисні властивості рослин можна, якщо випивати на ніч склянку теплої води з додаванням ложки меду. Це дозволить зняти нервову напругу і полегшить процес засинання.

Незалежно від причини важливу роль в одужанні грає харчування. Воно сприяє відновленню роботи серця. В першу чергу рекомендують вживати більше горіхів. У їх складі міститься магній, який необхідний для роботи нервової системи. Він підвищує стійкість нервових волокон до імпульсів.

Якщо несвоєчасно почати лікування, то розвивається невротичний тип особистості. Особливо цей факт варто враховувати, якщо ознаки проблеми виникли у дитини.

Тахікардія не рахується окремо взятим недугою, а виключно однією зі складових хвороби. Прискорений пульс при стресі говорить про те, що в організмі людини відбувається збій. Тому напад тахікардії свідчить про порушення в роботі серця або інших внутрішніх органів. Спалах потрібно швидко купірувати, адже наслідки можуть бути трагічними.

лікування нападів

Якщо стресова ситуація вийшла з-під контролю людини, тільки лікар призначить адекватне лікування.

При нервових розладах радять звертатися за допомогою до психолога або психотерапевта. Доктор допоможе впоратися з депресією, усунути тривожний стан, тримати нерви в порядку. Лікар навчить впоратися собою і зніме постійне відчуття тривоги. Лікар-терапевт призначить ЕКГ і загальний аналіз крові, щоб дізнатися причину тахікардії.

Ознаки та лікування неврозу серця

Основна причина розвитку неврозу серця (кардіоневроза) - стрес. Процес появи захворювання простий: стрес провокує різкий викид адреналіну, який і завдає шкоди серцю і судинам. До групи ризику розвитку цієї недуги входять люди різного віку.

Профілактики кардіоневроза не існує. Щоб знизити ймовірність появи недуги, необхідно уникати стресових станів і періодично приймати заспокійливі засоби.

Особливо, якщо у Вас є порок серця і захворювання серця, такі як міокардит, ендокардит та інші. Також до групи ризику входять люди, які часто хворіють на ГРЗ та ангінами, схильні до частих змін настрою, депресій, що палять і приймають алкоголь, які перехворіли на пневмонію.

Давайте розглянемо, які ознаки і лікування неврозу серця.

Ознаки неврозу серця.

У страждає кардіоневроз людини часті такі ознаки захворювання, як напади запаморочення, безсоння, больові відчуття в серці, задишка, з'являється тахікардія (прискорене пульс) і аритмія. При фізичних навантаженнях і нервових напругах мучать неприємні відчуття в області серця, і темніє в очах.

Досить сильного звуку - і хворий покривається потом, його мучить серце, може навіть статися непритомність в сильно запущених випадках. Хворі неврозом серця дуже збудливі.

При всіх зовнішніх ознаках неправильної роботи серця, медичні дослідження, такі як ехографія і ЕКГ, що не виявляють захворювань серця. Тому лікаря дуже важко поставити діагноз, адже всі аналізи в нормі, але хворий відчуває себе погано, він може знаходити у себе ознаки гіпертонії, ішемії та інших захворювань серця.

Як же визначити у себе невроз серця?

Захворювання невроз серця можна легко прийняти за інше захворювання серцево-судинної системи, наприклад, ішемію або стенокардію. Тому потрібно звертати свою увагу на наступні ознаки хвороби.

Чому з'являється тахікардія при ВСД

При вегето-судинної дистонії нерідко частішає пульс. Для розвитку даної патології необхідні певні умови. Зазвичай це відбувається при:

  • хронічній перевтомі;
  • роботі в нічний час доби, недостатньому сні;
  • нервових перевантаженнях, неврозах;
  • депресіях;
  • палінні, неправильному харчуванні і зловживанні спиртними напоями;
  • загальному виснаженні організму;
  • порушення гормонального фону.

Вчені вважають, що більшість патологій серця і судин виникають під впливом психоемоційних чинників. Почастішання ЧСС турбує при низькому рівні фізичної активності. В таких умовах відбувається витончення міокарда.

Розвиток тахікардії спостерігається при переважанні симпатичного відділу вегетативної нервової системи над парасимпатичними.

Цей збій не дозволяє шлуночків вчасно заповнюватися кров'ю, і органи і тканини не отримують її в достатній кількості. Тому серце починає скорочуватися частіше, щоб заповнити дефіцит крові.

профілактика тахікардії

Профілактика тахікардії включає в себе дотримання наступних рекомендацій:

  • Мінімізуйте вживання кави, міцного чаю, алкоголю, шоколаду;
  • Уникайте переїдання, в продуктах намагайтеся віддавати перевагу овочам і фруктам, які містять велику кількість вітамінів і мікроелементів, особливо зверніть увагу на поповнення організму магнієм і калієм;
  • Дотримуйтеся режиму робота / відпочинок / сон;
  • Уникайте роботи з великою кількістю стресів;
  • Уникайте вживання лікарських препаратів без консультації з лікарем;
  • Намагайтеся більше рухатися, але в той же самий час не перенапружуйте організм понад фізичними навантаженнями;
  • Проводьте більше часу на природі.

З яких причин виникає тахікардія при неврозі?

Даний розлад може виникати під впливом безлічі факторів. Це пов'язано з:

  • особливостями розвитку нервової системи. Зазвичай при астенічному типі;
  • вегето-судинну дистонію;
  • підвищеним артеріальним тиском;
  • гормональною перебудовою в організмі;
  • поганою екологічною ситуацією;
  • роботою на шкідливих виробництвах;
  • хронічними інфекційними захворюваннями.

Але головними факторами, що викликають кардіоневроз, вважають психічні травми і високий артеріальний тиск.

Тахікардія при неврозі виникає, якщо виявлені:

  • Вегетативна дистонія.
  • Гіпертонія.
  • Гормональні зміни в організмі.

Поштовхом до кардиалгії нервових розладів також можуть стати:

  • погана екологія.
  • шкідливі звички.
  • хронічні інфекції.

Нерідко лікарі не можуть відрізнити кардиалгію нервових розладів від стенокардії. Характерною ознакою першого випадку є поведінка людей, при сильних серцевих болях пацієнти намагаються поменше рухатися, щоб їх не посилювати. А при кардіоневрозі біль рухів не обмежує, людина здатна жваво ходити, бігати і жестикулювати.

Симптоми серцевої тахікардії:

  • Відчуття жару в тілі.
  • Шкіра стає блідою або сильно червоніє.
  • Руки і ноги холонуть.
  • Температура тіла підвищується.

Симптоми тахікардії при неврозі:

  • Біль в серці може відчуватися від декількох хвилин до декількох місяців. Віддає під лопатку або в область шиї.
  • Симптом зникає, якщо хворий починає рухатися.
  • Виникає страх смерті, тривога.
  • Панічні атаки. Пульс при цьому стає дуже частим.
  • Сильні навантаження.
  • Задишка.
  • Вегето-судинна дистонія.
  • Запаморочення.

Стресова ситуація провокує у людини різке збільшення вироблення гормонів адреналіну і норадреналіну. Під впливом цих біологічно активних речовин відбувається спазм судин, що ускладнює кровотік. Це призводить до посилення роботи серця і збільшення частоти серцевих скорочень. Тахікардія на нервовому грунті виникає внаслідок наступних причин:

  • конфліктні ситуації на робочому місці і в колі сім'ї;
  • постійне відчуття тривоги, коли близькі хворіють або знаходяться в несприятливій обстановці;
  • смерть родича;
  • прочитання книг або перегляд передач з негативним змістом;
  • тривала депресія;
  • сильна тривожність перед відповідальним публічним виступом;
  • меланхолійний темперамент.

Невроз серця: чому виникає і як лікувати?

Неврозом серця називають функціональну патологію головного органу. Лікування неврозу серця здійснює лікар-терапевт.
Ще одна назва цього явища - кардіоневроз. З'являється він через сильного стресу, надмірних навантажень або емоційного потрясіння.

Через перелічених причин прискорюється серцева діяльність, це призводить до порушення природного ритму роботи. Це не смертельно, не є небезпечним, але доставляє проблеми.

За даними статистики, близько 10% населення схильні до кардіоневроз.

симптоми

Загальна інформація

Міокардит - захворювання серцевого м'яза, при якому вона запалюється, і серце втрачає здатність виконувати свої головні функції: збудливість, скоротність, провідність.

У чому небезпека?

Тахікардія, особливо стійка, може погіршити стан хворого.

Сильна тахікардія, яка має властивість повторюватися періодично, дуже небезпечна для людини. Наслідком може стати розвиток інфарктів, інсультів. З 72% рецидивів кожен п'ятий хворий схильний до летального результату. Тому в людей, які страждають тахікардією, існує ризик раптової смерті. У порівнянні з людьми, які не мають прискореного серцевого ритму, ризик зростає вдвічі, а іноді - в 10 разів.

Якщо не боротися з тахікардією при ВСД, то наслідки можуть бути досить серйозними. Почастішання пульсу негативно відбивається на якості життя людини, викликає задишку і запаморочення. Відсутність лікування призведе до гіпертрофічним змін в міокарді. Згодом серце зноситься, його скорочувальні здібності знизяться, і виникне серцева недостатність.

Тахікардія, що супроводжує вегето-судинну дистонію, небезпечна розвитком:

  • недостатнього кровопостачання головного мозку;
  • серцевою астмою або набряком легенів, що пов'язано з недостатністю лівого шлуночка;
  • арітмічного шоку.

Тому так важливо своєчасно усунути проблему.

Як визначити наявність непомітною хронічної тахікардії самостійно?

Для того щоб визначити самостійно наявність тахікардії при ВСД потрібно в стані спокою, краще вранці після пробудження полежати кілька хвилин в ліжку, а потім порахувати пульс на зап'ясті.

Алгоритм дій виглядає так:

  • Для початку потрібно обстежити обидві руки, щоб визначити на якій з них пульс прощупується виразніше;
  • Поставити перед собою секундомір (зараз є в кожному телефоні);
  • Покласти на променеву артерію (місце на зап'ясті під великим пальцем) вказівний і середній палець і злегка притиснути;
  • Дивлячись на секундомір порахувати кількість ударів протягом 30 секунд. Отримане число помножити на 2, це і буде кількість серцевих скорочень на хвилину в стані спокою, при низьких навантаженнях.

Якщо є необхідність (за рекомендацією лікаря) стежити за ЧСС регулярно має сенс придбати в аптеці портативний пульсометр або електронний тонометр. Все тонометри останнього покоління оснащені датчиками пульсу.

Класифікація патології

ВСД може проявлятися не тільки тахікардією. Порушення пульсу в такому стані виникають у вигляді:

  • Суправентрикулярної тахікардії. Серце при цьому скорочується зі швидкістю більше двохсот ударів в хвилину. Напади наздоганяють хворого раптово і тривають від кількох секунд до 2-3 днів. Патологія відрізняється Надшлуночкова походженням. Ектопічний вогнище може розташовуватися також в області передсердь або атріовентрикулярному вузлі. Це явище не представляє небезпеки для здоров'я, але супроводжується нервовим напруженням, ніж заподіює людині істотний дискомфорт.
  • Постійної тахікардії. Пульс не перевищує 120 ударів в хвилину. Пацієнт може тривалий час не помічати проблему, так як вона відрізняється повільним розвитком і поступовим завершенням. При цьому спостерігаються порушення ритму серця і підвищення тиску в артеріях;
  • Синусової тахікардії. Генерація імпульсу відбувається в синусовомувузлі. Кількість скорочень серця не більше 135 в хвилину. Найчастіше від неї страждають люди в молодому віці. Якщо хворий добре переносить напади, то дана ситуація може розцінюватися як нормальний стан.

Залежно від того, де розташований патологічний осередок, що генерує неправильні імпульси, тахікардія може бути:

  • шлуночкової або передсердної;
  • синусовой.

Класифікація виходячи з причини відхилення виділяє патології:

  • Екстракардіальні, коли збій ритму стався під впливом зовнішніх факторів.
  • Інтракардіальні. ЧСС частішає в результаті органічних уражень серця і кровоносних судин.

Терапія призначається залежно від виду патології.

Як не пропустити перші симптоми?

Симптоматична картина у хворого може доповнюватися нудотою.
Пароксизмальнатахікардія, що виявляється раптовим нападом прискореного серцебиття при невротичних процесах, супроводжується ознаками розладів і з боку інших систем органів. Крім збою в серцевому ритмі, болів в області грудей колехарактеру і запаморочень, також спостерігається нудота аж до блювоти, задишка з яскраво вираженим тахіпное, дратівливість, напади паніки і безсоння. Іноді кардіоневроз супроводжується нав'язливим страхом зупинки серця, який знайшов назву кардіофобіі. Якщо переважає робота парасимпатичної нервової системи, то невроз, навпаки, проявляється нападами уповільнення серцевої діяльності, посиленим потовиділенням і почервонінням шкіри обличчя або кінцівок.

Як зняти напад тахікардії при стресі?

Тахікардія на нервовому грунті може стати причиною серйозних порушень в роботі серця. Тому при тривалих нападах необхідно вжити заходів.

У якості першої допомоги використовують такі заходи:

  • Хворому потрібно забезпечити приплив свіжого повітря. Тому потрібно відкрити вікно в приміщенні або вивести його на вулицю.
  • Укласти людини в ліжко.
  • Заспокоюють і відволікають хворого від проблем.
  • Дають заспокійливі засоби у вигляді Валеріани, Валідолу або корвалолу.
  • Якщо є тонометр, заміряти артеріальний тиск і пульс.

Перша допомога повинна бути надана без шуму і суєти. Стан хворого повинен контролювати лікар. Тому, якщо помітно збільшення пульсу і поява слабкості, необхідно викликати швидку допомогу або відправити людину в медустанову іншими способами.

Вживання заспокійливих засобів показано протягом доби від початку нападу. Перерви між прийомами медикаментів повинні бути в кілька годин. Коли симптоми зникнуть, людині рекомендують пройти обстеження.

лікування нападів

В процесі лікування або ремісії можуть проявлятися серцеві напади. Хоча загрози життю вони не несуть, ігнорувати їх не можна. Рекомендації з надання першої допомоги:

  • Хворого укласти, забезпечити доступ повітря.
  • Виміряти тиск і пульс.
  • Відвернути розмовою на нейтральні або цікаві теми.
  • Запропонувати легке заспокійливе: валеріана, пустирник, корвалол.

Якщо ж частота пульсу збільшується, з'явилися запаморочення, необхідно викликати «Швидку допомогу».

Як позбутися від захворювання 7 способів

Всім, хто знайомий з діагнозом вегето-судинна дистонія, відоме поняття тахікардії. Чому виникає тахікардія при ВСД, слід розібратися докладніше.

Треба знати! Саме поняття «тахікардія» в перекладі з медичної мови, означає «прискорене серцебиття». У нормі, у дорослої людини середнього віку в змозі покояколічество ударів серця в хвилину повинно відповідати в середньому 72 ударів. Ці параметри дещо різняться у жінок і чоловіків (від 65 до 90 і від 60 до 80 відповідно).

У дітей до 2-х років і літніх людей ЧСС збільшено до 100-140 ударів за хвилину. Значить, якщо у тридцятип'ятирічної жінки, спокійно сидить перед телевізором, пульс перевищує 90 ударів в хвилину, можна констатувати напад тахікардії при ВСД.

Вилікуватися від тахікардії при ВСД повністю неможливо. Для того щоб зникла тахікардія, викликана ВСД, потрібно вилікувати саме захворювання судинної дистонії. Про те, як лікувати ВСД, існує окрема стаття, тому варто розглянути способи усунення нестабільності пульсу при наявності ВСД.

Купірувати напад тахікардії при ВСД (при ЧСС понад 160 ударів в хвилину) можна дотримуючись таких заходів:

  • Прийняти положення напівлежачи, для забезпечення стан спокою;
  • Звільнити шию і грудну клітку при наявності тугого білизни (відчинити комір сорочки, розслабити краватку, розстебнути бюстгальтер);
  • Сполоснути обличчя холодною водою, на лоб покласти вологу прохолодну серветку, рушник;
  • Постаратися відкашлятися або викликати блювоту (якщо напад тахікардії при ВСД супроводжується нудотою);
  • Забезпечити доступ свіжого повітря в приміщення і застосувати класичну дихальну техніку. Протягом п'яти хвилин глибоко вдихати повітря і швидко видихати;
  • Прийняти від 15 до 30 крапель «корвалолу», «валосердін» або «Настоянки валеріани»;
  • Якщо напад тахікардії при ВСД викликав бурхливий емоційний сплеск, супроводжуваний підвищеним викидом в кров адреналіну, заспокоїти серце допоможуть препарати бета-адреноблокатори. Найбільш простий і доступний серед них «Анаприлин» в момент тахікардія при ВСД. Ухвалення однієї таблетки під язик блокує викид адреналіну, трохи знизить АТ, зменшить частоту серцевих скорочень. Дія «анаприлина» симптоматичне і короткочасне. Приймати його в якості лікарського засобу в момент тахікардія при ВСД не має сенсу. Ще одне важливе зауваження: якщо дві таблетки «анаприліном» сублінгвально не зробили потрібного ефекту, не допоможуть і десять, а передозування призведе до серйозних ускладнень.

Якщо через 10 хвилин від початку нападу тахікардія при ВСД в момент застосування вищевказаних заходів, частота серцевого ритму не опускається нижче 150 ударів в хвилину, слід терміново викликати швидку допомогу. Так як можливий розвиток таких ускладнень як інфаркт міокарда, інсульт, клінічна смерть.

Тахікардія при ВСД проявляється постійно. Частота ударів пульсу в стані покояможет бути більше норми на 30 ударів за хвилину. Іноді людина навіть не відчуває такого стану, так як звик до нього. Така тахікардія при ВСД призводить до великих проблем в роботі серця, до небезпечних порушень.

Щоб уникнути розвитку негативних наслідків при тахікардії при ВСД слід пройти ретельне обстеження організму. Причиною хронічної тахікардії може виявитися зовсім не ВСД, а більш серйозні проблеми зі здоров'ям.

діагностика

Щоб точно встановити діагноз і переконатися в нормальній роботі серця, призначаються процедури, які дають можливість визначити характер тахікардії, її причини, тип, сформулювати можливий прогноз.

  • Електрокардіограма. Вимірюються електричні імпульси від роботи серця.
  • Добове моніторування. Фіксування роботи серця протягом одного дня.
  • Реєстратор подій. Прилад, який записує сигнали, коли хворий відчуває характерні симптоми. Допомагає дослідити порушення ритму в вибіркові проміжки часу.
  • Електрофізіологічні дослідження. У вену вводиться спеціальний катетер, який просувають до серця, контролюючи процес. Досягнувши мети, прилад починає стимулювати скорочення, показники серцевих ритмів фіксуються.
  • Тест нахилу столу. Допомагає з'ясувати, як нервова і серцево-судинна системи реагують на зміни пози. Хворому вводять ліки, що провокує аритмію, а потім укладають на стіл, який ритмічно змінює положення.

Основним методом лікування неврозу серця називають психотерапію. Сеанси допомагають з'ясувати причину нервового стану, в більшості випадків, це незадоволеність роботою, проблеми в особистому житті. Напружений стан підриває імунітет, викликає перевтома. Сеанси дають більший ефект в поєднанні з медикаментами, які підбирає лікар. Починають з легких заспокійливих ліків на гомеопатичної основі.

Невротичні напади допомагають усунути сильніші медикаменти:

  • Протіводепрессівнимі кошти: азафен, амітриптилін, ниаламид.
  • Бета-адреноблокатори: тразікор, анаприлін. Призначаються, коли тахікардія і гіпертензія доходять до прикордонного стану.
  • Снодійне для поліпшення сну. Підбирається індивідуально. Рекомендується приймати ліки не більше трьох тижнів, щоб не викликати звикання.

Хороший ефект дають комплексні призначення:

  • Електросон.
  • Електрофорез.
  • Перлинні і хвойні ванни.
  • Душ Шарко.

Народні засоби

Для лікування тахікардії при неврозі широко використовують народні методи. З рецептів найбільш популярні настоянки валеріани і півонії. Ефективний збір шишок хмелю або кореневищ аїру. Розлади, що супроводжуються запамороченнями і нападами задухи, допомагає зняти збір з кмину, пустирника, ромашки, сухоцвіту і глоду.

Частий пульс при ВСД можна виявити і в домашніх умовах. Необхідно порахувати кількість скорочень, перебуваючи в спокійному стані. Якщо нічого не турбує, то діагноз ставлять випадково під час профілактичного огляду. Щоб нормалізувати стан, необхідно виявити, чим було викликане порушення, і усунути причину. В якості діагностичних методів в цьому випадку використовують:

  • електрокардіограму;
  • ехокардіографію;
  • магніто-резонансну томографію.

З пацієнтом проводиться бесіда, в ході якої лікар збирає анамнез, виявляє фактори, що сприяють розвитку гіпертонії. При наявності органічних або психологічних причин проводять їх лікування. Міжнародна класифікація хвороб виділяє ВСД як один з видів неврозу. Тому хворий повинен пройти курс відновлення і зміцнення нервової системи.

Лікування тахікардії народними засобами

Важливо! Перед застосуванням народних засобів проти тахікардії обов'язково проконсультуйтеся з лікарем!
Трави, плоди, лимон і мед. Зніміть шкірку з 4х лимонів і видавіть з них сік, які потрібно змішати з 250 г меду. Далі перетріть через м'ясорубку 16 листя кімнатної герані (калачик) і 18 плодів мигдалю, після чого змішайте цю суміш з 10 г настойки валеріани і 10 г настоянки глоду. Всі приготовані інгредієнти ретельно перемішайте і додайте в суміш 6 цільних зерен камфори. Отримане народний засіб від тахікардії потрібно приймати по 1 ст. ложці вранці, на голодний шлунок, за 30 хвилин до прийому їжі, а зберігати в холодильнику.

Часник і лимон. Додайте в 3х літрову банку 10 середніх подрібнених зубчиків часнику, сік з 10 лимонів і 1 л меду. Всі інгредієнти ретельно перемішайте, накрийте щільно банку поліетиленом і відставте для настоювання на 7 днів. Приймати отримане засіб потрібно по 2 ст. ложки, 1 раз в день, до повного одужання.

Адоніс. Закип'ятіть в невеликій каструльці 250 мл води, після чого зробіть вогонь повільним і додайте у воду 1 ч. Ложку трави горицвіту. Проваріть засіб не більше 3 хвилин, після чого зніміть з вогню, накрийте кришкою і відставте його для настоювання на 30 хвилин. Далі відвар потрібно процідити і приймати по 1 ст. ложці 3 рази на день.

Щоб домогтися максимального ефекту від горицвіту, приймайте протягом дня і наступний засіб: очистіть від шкірки і наріжте 500 г лимонів, до яких додайте пару столових ложок меду і 20 ядер подрібнених абрикосових кісточок. Вага ретельно перемішайте і приймайте цю суміш по 1 ст. ложці вранці і ввечері. До речі, ядра абрикосових кісточок містять в собі вітамін В17, який також має протипухлинну дію.

Горицвіт. 1 ч. Ложку трави горицвіту залийте склянкою окропу і поставте засіб на повільний вогонь, хвилин на 5, після чого зніміть його з вогню, накрийте кришкою і дайте настоятися 2 години. Далі засіб потрібно процідити і приймати по 1 ст. ложці 3 рази на день, за 30 хвилин до прийому їжі.

Глід. Залийте 1 ст. ложку квіток глоду склянкою окропу, накрийте засіб кришкою, дайте настоятися близько 30 хвилин, після чого процідіть і приймайте приготоване засіб від тахікардії по 100 мл 3 рази на день, за 30 хвилин до прийому їжі. Курс лікування - до повного одужання.

Причини виникнення

Нормальна реакція організму на життя

Тахікардія при неврозі, ВСД, панічному розладі виникає тоді ж, коли і у всіх інших людей на земній кулі. Інша справа, що тривожний невротик, сконцентрований на роботі свого організму в цілому і серця зокрема, трактує ці нормальні фізіологічні реакції як симптоми насувається важкої хвороби і навіть смерті.

Спровокувати почастішання серцебиття і при неврозі, і в повному здоров'ї можуть:

  • безсоння;
  • вживання алкоголю;
  • кофеїн;
  • підвищення температури тіла (і на спеці, і при ГРЗ);
  • зміни гормонального фону (перш за все, у жінок);
  • падіння рівня цукру в крові при голоді (сам голод при цьому може залишатися непоміченим);
  • куріння і ін.

І, звичайно, частота серцевих скороченні завжди збільшується на тлі фізичного навантаження. Це норма. Але недовірливі тривожні люди іноді так починають бояться цю норму, що відзначають у себе жахливе серцебиття навіть при підйомі з ліжка і проході по кімнаті.

Насправді при підйомі з горизонтального положення у вертикальне у всіх людей частішає пульс. Тільки не всім приходить в голову його порахувати.

Також у всіх людей в нормі збільшується частота пульсу після їжі. Але тільки тривожні хворі ВСД відзначають у себе якусь особливу тахікардію після їжі, яка нерідко провокує розвиток після їжі паніки.

Підготовка до боротьби і втечі

Якщо у вас генералізований тривожний або панічний розлад, або ви вважаєте, що страждаєте вегето-судинну дистонію, ви постійно хвилюєтеся. Навіть тоді, коли цього не помічаєте. Тобто ваш організм постійно готується до того, щоб бігти або битися. І, безумовно, він збільшує частоту серцевих скорочень. Так і має бути.

Серцебиття при цьому пов'язано і зі збільшенням рівня гормонів стресу, і з почастішанням дихання, часто веде до гіпервентиляції, і з перерозподілом крові в організмі, і з переходом м'язів в болюче стан.

Всі ці реакції підготовки до активних дій повинні збільшувати пульс. І вони це роблять. І це вказує на здоров'я, а не на хворобу.

Нав'язливість на підрахунку пульсу

Вище вже було сказано, що хворі неврозом, ВСД і т.д. можуть відзначати у себе тахікардію не тільки тоді, коли вона є, а й за її відсутності. Частота серцевих скорочень буде максимум 90 ударів, а то і 72, серце буде битися ідеально рівно, але невротик буде безперервно скаржитися на серцебиття і перебувати в упевненості, що він помирає.

Що вже тут говорити про той жах, який накриває недовірливого людини в той момент, коли його серце насправді б'ється з частотою 140 і більше ударів на хвилину. Хворі панічним розладом трактують таку поведінку свого серця як неминуче наближення смерті.

Невропатолог, психолог Івано-Франківськ - Послуги психолога, невропатолога
Створено за допомогою Webnode Файли cookie
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати